Medijpratības noslēguma nodarbība

IMG 3721 IMG 3592 IMG 3657

Š.g. 3.aprīlī topošajiem Valmieras Valsts ģimnāzijas medijpratējiem tika sniegta iespēja ielūkoties Latvijas mediju pasaules aizkulisēs un gūt priekšstatu par tajās notiekošajiem procesiem.

Pirmā pietura – Latvijas Televīzija. Latvijas Televīzijas radošos un tehniskos nostūrus mums atklāja LTV Ziņu dienesta korespondente Anete Bērtule. Guvām visaptverošu ieskatu par mediju satura radīšanas gaitu. Sākot no materiāla sagatavošanas līdz studijas darbam un pārraidei publikai. Interesanti bija ielūkoties arī vienā no LTV arhīviem.

Jaunieši mūsdienās nenoliedzami ir kļuvuši interneta satura galveno mērķauditoriju. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā lekciju par kritiskās domāšanas vitalitāti sniedza Valsts izglītības satura centra vecākā eksperte Liene Valdmane. Lekcijā tika atklāti pārsteidzoši statistikas dati un piemēri par jauniešu informācijas pārstrādes paradumiem, vājajām satura analīzes spējām, kas pakļauj tos dažādiem riskiem, un sociālo tīklu kultūru kopumā.

Ar praktisku darbošanos un diskusijām mēs paplašinājām savu redzesloku un kompetenci, kas turpmāk neļaus akli ticēt interneta spilgtajam saturam un informācijas pārbagātībai. Liels paldies Vidzemes augstskolas komunikācijas un mediju studiju virziena lektorēm Agnesei Dāvidsonei un Lienei Ločmelei par medijpratības lekciju sēriju gada garumā, kā arī Latvijas Televīzijai par laipno uzņemšanu, Anetei Bērtulei un Lienei Valdmanei.

Ieva Paula Drekslere, 12.c.

Iepazīstam Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti

WP 20180309 006 WP 20180309 002 IMG-20180320-WA0001

Šī gada 9. martā Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni ar īpašu interesi par ķīmijas priekšmetu devās uz Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti, kur tika dota iespēja uzzināt vairāk par iemīļoto priekšmetu.

Nonākot Torņakalna laboratorijā, mūs pārsteidza pazīstama seja-Indriķis Andris Birznieks. Mūsu skolas absolvents mūs iepazīstināja ar laboratoriju un pastāstīja interesantus faktus par ķīmiju. Tad devāmies ekskursijā pa jaunizveidoto Dabaszinātņu māju, aplūkojām ēku un iepazināmies ar LU piedāvātajām iespējām. Latvijas studentu alma mater piedāvā ļoti daudzveidīgu studiju klāstu.

Pēc tam sadalījāmies grupās - praktiskie skolēni palika laboratorijā, taču teorētiķi devās padziļināt savas zināšanas teorētiskajā ķīmijā. Praktiķiem tika dota iespēja pagatavot pašiem savu zeltu - muļķu zeltu, svina jodīdu. Diemžēl mēs nedrīkstējām šo produktu paturēt, jo tas esot indīgs.

Brauciens bija ļoti interesants un noderīgs, jo deva ieskatu ķīmiķa ikdienā un atgādināja, ka jāsāk domāt par nākotnes iespējām. Paldies skolotājām Andai Deksnei, Aijai Antonei un Indriķim Birzniekam par aizraujošo dienu!

11. a klases skolniece Paula Portnaja

Ķīmiķu skolas nodarbība – dedzinām un saldējam...

WP 20180308 044Ceturtdiena, Starptautiskā sieviešu diena, bet arī kārtējā ķīmiķu skolas nodarbība. Šoreiz mēs mēģinājām uzvārīt ūdeni papīra glāzītē, kuru paši uzlocījām no papīra loksnes, spridzinājām Pringles iepakojumus, iepilinot tajos šķiltavu benzīnu, dedzinājām dzelzs vilnu, kā arī novērojām parafīna degšanu. Eksperimenti ļāva mums saprast kā tas viss, ko atklājām darbojas ikdienā. Sapratām, ka ugunsgrēka nodzēšana vēl nenozīmē, ka tas tiešām ir nodzēsts, jo tas var aizdegties vēlreiz, ka konteineri, benzīna kannas, var uzsprāgt, ja tajās vēl ir nedaudz degvielas un tie tiek turēti tiešos saules staros. Izmēģinājām "sveces liftu" un pēc tā sapratām, ka nedrīkstam uzturēties telpās ar sliktu gaisa iekļuvi un aizdegtām svecēm, jo tās patērē skābekli.

Otrajā nodarbības daļā vērojām īpašo Djuāra trauku, termosu, kurā tiek uzglabāts šķidrais slāpeklis, un kurš saglabā ļoti lielo temperatūras starpību starp istabas temperatūru un slāpekļa viršanas temperatūru (-1950C). Tālāk sekoja dažādi eksperimenti, bet strikti bija jāievēro drošība, un ik pa reizei atskanēja pasniedzējas komandas: “Kājas augšā! vai Uzvilkt cimdus! u.c.” Redzējām kā slāpeklī momentā sasalst vīnogas un kā baloni atgūst savu formu pēc izņemšanas no šķidrā slāpekļa konteinera.

Šķidro slāpekli var izmantot kulinārijā, pasniedzēja Lauma mums piedāvāja pašiem pagatavot saldējumu ar šķidro slāpekli. Bija garšīgi! Domas gan dalījās meitenēm un zēniem par kakao pievienošanu, bet šoreiz zēni piekāpās – iespējams 8.marta iespaidā. Ēdām arī saldētas kukurūzas nūjiņas, pūšot gaisu uz āru, lai tā aukstums mums nekaitētu.

Slāpekli, kurš palika pāri pēc eksperimentiem, pasniedzēja Lauma izlēja uz kāpnēm un tas bija tik maģiski, ka izskatījās, ka tās ir kāpnes uz debesīm. Šī ķīmiķu skolas nodarbība bija ļoti interesanta, paldies Laumai!

Lūcija Mende 10.a klase

Ceturtdiena, Starptautiskā sieviešu diena, bet arī kārtējā ķīmiķu skolas nodarbība. Šoreiz mēs mēģinājām uzvārīt ūdeni papīra glāzītē, kuru paši uzlocījām no papīra loksnes, spridzinājām Pringles iepakojumus, iepilinot tajos šķiltavu benzīnu, dedzinājām dzelzs vilnu, kā arī novērojām parafīna degšanu. Eksperimenti ļāva mums saprast kā tas viss, ko atklājām darbojas ikdienā . Sapratām, ka ugunsgrēka nodzēšana vēl nenozīmē, ka tas tiešām ir nodzēsts, jo tas var aizdegties vēlreiz, ka konteineri, benzīna kannas, var uzsprāgt, ja tajās vēl ir nedaudz degvielas un tie tiek turēti tiešos saules staros. Izmēģinājām "sveces liftu" un pēc tā sapratām, ka nedrīkstam uzturēties telpās ar sliktu gaisa iekļuvi un aizdegtām svecēm, jo tās patērē skābekli.

Otrajā nodarbības daļā vērojām īpašo Djuāra trauku, - termosu, kurā tiek uzglabāts šķidrais slāpeklis, un kurš saglabā ļoti lielo temperatūras starpību starp istabas temperatūru un slāpekļa viršanas temperatūru (-1950C). Tālāk sekoja dažādi eksperimenti, bet strikti bija jāievēro drošība, un ik pa reizei atskanēja pasniedzējas komandas: “Kājas augšā! vai Uzvilkt cimdus! u.c.” Redzējām kā slāpeklī momentā sasalst vīnogas un kā baloni atgūst savu formu pēc izņemšanas no šķidrā slāpekļa konteinera.

Šķidro slāpekli var izmantot kulinārijā, pasniedzēja Lauma mums piedāvāja pašiem pagatavot saldējumu ar šķidro slāpekli. Bija garšīgi! Domas gan dalījās meitenēm un zēniem par kakao pievienošanu, bet šoreiz zēni piekāpās – iespējams 8.marta iespaidā. Ēdām arī saldētas kukurūzas nūjiņas, pūšot gaisu uz āru, lai tā aukstums mums nekaitētu.

Slāpekli, kurš palika pāri pēc eksperimentiem, pasniedzēja Lauma izlēja uz kāpnēm un tas bija tik maģiski, ka izskatījās, ka tās ir kāpnes uz debesīm. Šī ķīmiķu skolas nodarbība bija ļoti interesanta, paldies Laumai!

                                                                        Lūcija Mende 10.a klase

5. nodarbība

RSU Jauno mediķu akadēmijas Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles 5.nodarbība šo trešdien,

21.februārī plkst.15.00 - Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Tēma - Dermatoveneroloģija.

Nodarbība atcelta

Profesora slimības dēļ, Jauno mediķu akadēmijas nodarbība pārcelta uz 7.februāri plkst.15.00 (šodien nenotiek).

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates