5. nodarbība

RSU Jauno mediķu akadēmijas Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles 5.nodarbība šo trešdien,

21.februārī plkst.15.00 - Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Tēma - Dermatoveneroloģija.

Nodarbība atcelta

Profesora slimības dēļ, Jauno mediķu akadēmijas nodarbība pārcelta uz 7.februāri plkst.15.00 (šodien nenotiek).

Mediķu skolas nodarbībās

IMG-20171212-WA0001   Jauniešus interesē medicīna un veselības aprūpe, tāpēc mediķu skolas nodarbības ir iecienītas skolēnu vidū.

Oktobra nodarbības tēma bija vakcinācija - runājām par to, kādēļ būtu jāvakcinējas, un par slimībām, kurām tā ļoti nepieciešama, piemēram, ērču encefalīts. Nākamajā reizē apspriedām mutes higiēnu un to, ko piedāvā mūsdienu zobārstniecība. Taču aizraujošākā nodarbība bija 6. decembrī, kad pie mums viesojās oftalmologi. Ievadā tikāmies ar šo nodarbību galveno organizatoru- Edgaru Žukovski, Rīgas Stradiņa universitātes komunikācijas departamenta mārketinga projektu vadītāju. Viņš pastāstīja par iespēju piedalīties konkursā, kurā jāuzraksta populārzinātnisks raksts par kādu aktuālu veselības problēmu un balvā būs iespēja piedalīties zinātniskajās konferencēs RSU. Tālāk uzstājās acu ārsts un divi rezidenti no Rīgas Stradiņa universitātes, kuri iepazīstināja ar acs uzbūvi un iespējamām acs traumām.

Ļoti interesantas ir praktiskās nodarbības, tās sniedz vislielāko ieguldījumu nākotnes profesijas izvēlē - un šoreiz bija iespēja iemēģināt roku acs griešanā un šūšanā. Aicinām arī citus skolēnus pievienoties mediķu skolai!

Savās pārdomās dalījās Anete Mālkalne, Alise Krastiņa

10. a klases skolnieces

Jauno mediķu akadēmijas 3. nodarbība

RSU Jauno mediķu akadēmijas Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles 3.nodarbība notiks

trešdien, 6.decembrī plkst.15.00

Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Tēma - Oftalmoloģija (acu ārsts).

RSU Jauno mediķu akadēmijas VVĢ filiāles 2. nodarbība

RSU Jauno mediķu akadēmijas Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles 2.nodarbība – Mutes dobuma kopšana.

20171122 150149Trešdien, 22.novembrī norisinājās Rīgas Stradiņa universitātes Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles Jauno mediķu akadēmijas nodarbība. Šoreiz tēma bija par mutes dobuma kopšanu, ko pasniedza topošā zobu higiēniste Baiba Šulce.

Nodarbības laikā uzzinājām, vai tieši otrādi – nostiprinājām zināšanas par mutes dobuma kopšanu. Kā zināms, tad zobiem nav funkcija tikai sagremot ēdienu, bet tā arī ir cilvēka vizītkarte. Noskaidrojām, ka zobus labāk tīrīt pusstundu pēc ēšanas, kad pH līmenis atkal būtu normas robežās, kā arī to, ka, tīrot zobus, katru reizi sākt no citas vietas, lai visi būtu pilnvērtīgi apkopti. Runājot par zobu pastām, balinošās labāk nelietot regulāri, jo to sastāvā ir ūdeņraža peroksīdi, fermenti un skābes, kas izrauj no emaljas tumšās daļiņas, taču, lietojot to regulāri, zobi var kļūt poraini un pelēcīgi. Lai novērstu smaganu atkāpšanos, jālieto zobu pastas, kas paredzētas jūtīgiem zobiem, pret iekaisumu – pretiekaisuma, kurās ir ārstniecisko augu ekstrakti.

Nodarbība kopumā bija ļoti interesanta un noderīga, paldies Baibai Šulcei par izglītojošo trešdienas pēcpusdienu. Uz tikšanos nākamajās Jauno Mediķu skolas nodarbībās!

Evelīna Elva Sirmā, 10a