Mis un Misters VVĢ 2018

afisa2018

Gudrs vēl gudrāks

 WhatsApp Image 2018-01-1111. janvāris – nozīmīga diena 10.a klases skolniecei Annijai Karitonei. Satraukums, bailes un neziņa, kas notiks raksturoja šo dienu. Katrs jautājums varēja izšķirt to, kas notiks tālāk, jo tā taču ir laimes spēle. Saruna ar „Gudrs, vēl gudrāks” finālisti Anniju.

Kas mudināja tevi pieteikties raidījumam?

Šo raidījumu mūsmājās skatāmies katru piektdienu un mēģinām atbildēt līdz ar dalībniekiem. Māsai, esot pārsteigtai, cik labi man sanāk atbildēt, mudināja, lai arī es iesniedzu anketu. Piedalījos raidījumā jau astotajā klasē, tomēr tad es biju pārāk nobijusies. Par spīti māsa neatkāpās. Tas deva man stimulu, jo kāds ticēja man. Un, piesakoties šogad, zināju, ka šoreiz es neļaušu bailēm ņemt virsroku!

Vai izjūtas atšķīrās, piedaloties otro reizi, turklāt reprezentējot jaunu skolu?

Izjūtas viennozīmīgi atšķīrās. Piedaloties pirmo reizi, mani pārņēma bailes, uztraukums, notikumi likās sveši un viss bija jauns – kā sagatavo pirms uzstāšanās, grimmē, kā notiek filmēšanas process, ka tomēr tas notiek citādi nekā redzot televīzijas ekrānā -, bet, piedaloties otro reizi, to jau zināju. Vienīgi sākumā nedaudz nervozēju par to, ka nāku no Valmieras Valsts ģimnāzijas, un ka izkritīšu, neceļot skolas godu. Bet tā savā ziņā bija motivācija nepadoties. Cik atbrīvoti un laimīgi sajutos, uzzinot, ka es, jauniņā, vedīšu šurp filmēšanas komandu!

Dodoties uz filmēšanu un pirmajās kārtās biji ļoti mierīga. Vai biji pārliecināta par savām spējām un to, ka iekļūsi finālā?

Godīgi sakot, tik ļoti pārliecināta es nebiju, jo šajā spēlē no nākamā jautājuma var sagaidīt itin jebko. .. Uztraukums nebija tik ļoti jūtams, jo es nebaidījos izkrist, jo līdzi bija tie cilvēki, kuri jebkurā gadījumā mani uzskatītu par uzvarētāju, un pirms braukšanas jau teica, ka esmu fināliste! Tas, šķiet, iedrošināja mani “iet cauri” kārtām un pierādīt, uz ko patiešām esmu spējīga!

Kā jau zināms, tad vissvarīgākajais brīžos nereti gadās, ka visu svarīgo aizmirst. Vai ar tevi tā gadījās un bija kāds jautājums, uz kuru zināji atbildi, taču pateici galīgas muļķības?

Liekas, ka tas visvairāk attiecināms uz fināla jautājumiem, kuros es noteikti būtu pateikusi pareizās atbildes, ja būtu padomājusi ar “vēsu galvu”, bet, šķiet, nostrādāja apjukums, ka nokļuvu finālā, un sarunāju muļķības.

Būdama pirmā no Valmieras Valsts ģimnāzijas, kas tikusi tik tālu, kā tu iedrošinātu savus skolas biedrus pieteikties un nenobiedīties?

Šis ir nenormāli interesants piedzīvojums, kurā iegūt jaunus draugus, iegūt jaunu pieredzi un pārvarēt nedrošumu. Nevajag baidīties, ka vidējā atzīme nav viena no augstākajām, jo tā nenosaka zināšanas, kas nepieciešamas tur. Nevajag baidīties mēģināt, jo bez cīņas nav uzvaras. Nevajag baidīties zaudēt, jo dažkārt ir arī jāiemācās zaudēt, jo tas palīdz augt. Ja bail ir vēljoprojām, der atcerēties, ka, stāvot studijā, ikviens ir satraucies.

Sasniedzama ir jebkura kalna virsotne, ja vien turpini kāpt.

Mēs, atbalsta komanda raidījumā, novēlam veiksmi finālā, vēsu prātu un punktus, kas birst, par uzvaru!

Raidījumu tv ekrānos varēs redzēt 16.februārī.

Evelīna Elva Sirmā, 10a

Barikāžu atceres pasākums

barikades

Video konference ar Tomu Plešu

IMG 20171129 124346    Toms Plešs ir vienreizējs cilvēks un mūsu skolas absolvents. Ar entuziasmu un neapslāpējamo gribasspēku viņs ir viens no tiem, kurš nenobijās no izaicinājumu iestāties Minervā. Toms mums pastāstīja, kas ir Minerva, kā tā strādā un kāpēc viņš izvelējas mācīties tieši šajā augskolā.
    Toms tāpat kā daudzi citi Latvijas izglītības sisitēmā saskata robus un nepilnības, tāpēc viņš meklēja alternatīvas savai izglītībai. Šī iemesla dēļ Toms atrada 21. gadsimta augstskolu, ko sauc par Minervu.
    Toms mācības Minervā uzsāka šī gada rudenī un pašlaika viņa mītnes vieta ir Sanfrancisko. Tomēr viņš šos visus četrus gadus, kamēr mācīsies šajā skola, nezīvos Sanfrancisko. Tā ir tikai viena no septiņām pilsētām, septiņās valstīs, kur ir izbūvētas šī skolas universitates pilsētiņās.
    Minervā mācības netiek balstītas uz tradicionāla principa. Lekcijas notiek tiešsaistē (video koference), kas atļauj mācīties no jebkras vietas, kur tu jūties ērti. Tevi vērtē pēc tava paveiktā, nevis pēc eksāmenu rezultātiem un tev ir iespēja izmantot visu pilsētu, lai attīstītu sevi.
    Šī video koference bija ļoti vērtīga tiem, kas domā mācīties ārzemēs un tiem, kas vēl nav izlēmuši, kur mācīties, jo viņš ieviesa skaidrību par to, kas ir vajadzīgs un kādās ārpuskolas aktivitātēs jāiesaistās, lai mācītos ārzemēs.
    Milzīgs paldies Tomam, ka viņš veltīja savu laiku un pastāstīja šo informaciju neskatoties uz laika zonu!

Liene Zīvere 11.a 

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates