Jau trešo gadu

Foto skolaJau trešo gadu notiek brīvprātīga apmaiņas programma starp Valmieras Valsts ģimnāziju un Hānas pilsētas ģimnāziju.

Sestdienas vakarā lidostā sagaidījām 18 vācu skolēnus un skolotājas Petru Maiweg un Christina Lex. Vācu viesi Valmierā viesosies līdz 21.aprīlim. Skolēni dzīvo ģimenēs, kuru bērni decembrī viesojās Vācijā. Pirmdien ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš skolas Svinību zālē vācu viesus sveica ar svinīgu uzrunu. Vācu skolēniem tika parādīta skola un pilsēta. Delegācijai bija arī pieņemšana pilsētas domē.

Vācu jauniešiem kopā ar mūsu skolēniem šī nedēļa solās būt interesanta un notikumiem bagāta.

UNESCO ASP Baltijas jūras projekts

bsp logoSveicam UNESCO ASP skolu starptautiskā Baltijas jūras projekta konkursa laureātes

Dārtu Cīruli (10.b klase) un Aneti Paulu Tomiņu (8.a klase)!

Barikāžu laika atcere

WhatsApp Image 2018-01-16“Es bieži atceros 1991. gada janvāra dienas, barikādes, barikāžu laiku, notikumus, kas risinājās pirms 27 gadiem. Un ne tikai tāpēc, ka no tām ir palikušas atmiņu šķembas- simtiem fotogrāfiju, tūkstošiem seju, bezgalīgi daudz stāstu. Jā, tas brīdis ir palicis manā atmiņā. Jā, tas ir tāds kā piemineklis mūsu neatkarībai vismaz manā prātā. Tieši toreiz Latvija atguva savu garīgo neatkarību. Brīvības izjūta padara cilvēku laimīgu. Par spīti visam, arī bailēm, sāpēm un zaudējumiem,”tā barikāžu notikumus pēc daudziem gadiem atcerās notikumu aculiecinieki. Tā jau ir kļuvusi par 20. gadsimta vēsturi, kuru 10. a klases skolēni izstātīja ģimnāzijas kolektīvam.

Precīzu cilvēku skaitu, kas aizbrauca uz barikādēm, neesot iespējams pateikt, jo ne visi devās uz barikādēm ar organizētajiem autobusu reisiem, Rīgas iedzīvotāji pirms un pēc darba pievienojās brīvības sargu pulkam, bet kopumā tie bija apmēram 50 tūkstoši – tik pēc ļoti aptuvenām aplēsēm varēja būt cilvēku, kuri barikāžu aizstāvēšanā piedalījās tieši. Lai arī trauksmainajās janvāra dienās pirms 27 gadiem pie ugunskuriem, pie betona bloku grēdām un smagās tehnikas izveidotajiem nocietinājumiem, pie stratēģiski nozīmīgo objektu durvīm pulcējās tūkstošiem aizstāvju, īstais barikāžu dalībnieku skaits ir daudz lielāks – gandrīz visa tauta. Tie, kas uz barikādēm pavadīja savus tēvus, vīrus un dēlus, nezinot, vai viņi atgriezīsies; tie, kas palika mājās kopt lopus un uzturēt saimniecību, kamēr citi piederīgie devās uz Rīgu; tie, kas viņiem gādāja ēdienu un dzērienu; tie, kas nevarēja ierasties, bet dzīvoja līdzi - tie visi bija barikāžu dalībnieki.

Vēstures skolotāja Ineta Amoliņa

UNESCO burinieks dodas ceļā

IMG 1363IMG 1368

Ar Luīzes Maijas Alkotes vārdiem - "Es nebaidos no vētrām, jo es vēl tikai mācos vadīt savu kuģi"- 7. decembrī tika atklāts pasākums, kurā VVĢ skolēni un skolotāji pievienoja savu artavu ceļojošajam UNESCO asociēto skolu buriniekam, kas līdz valsts simtgadei apceļos visas 32 projektā iesaistītās skolas. Projekta ideja - katra skola buriniekam pievieno ko nozīmīgu - mēs kuģi padarījām vieglāk vadāmu, uzstādot stūres ratu, un, grupas instrumentālā ansambļa izpildītajai mūzikai skanot, vēlējām labu ceļa vēju tālāk uz Rīgas Valsts 2. ģimnāziju.

Šogad UNESCO nedēļā Latvijā aicina pievērsties kulinārā mantojuma izzināšanai

UNESCO nedela publicitates attels gray a6664228-1Laikā no šī gada 9. līdz 15. oktobrim UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina ikvienu pievērsties tēmām, kurās ikdienā saskaras materiālais un nemateriālais kultūras mantojums, īpaši izceļot kulinārā mantojuma nozīmi un tā sniegtās iespējas ilgtspējīga tūrisma veicināšanai.

“Nozīmīga nacionālā bagātība, kas stiprina mūsu piederības un sakņu izjūtu, ir nemateriālais kultūras mantojums – tradīcijas, ieražas prasmes un rituāli. Suminot Latvijas līdzdalību UNESCO saimē, aicinām šogad UNESCO nedēļā izzināt kulinārā mantojuma stāstus un iedzīvināt tos ikdienā, piemēram, atklājot kādu savas vecvecmammas recepti, ko izstāstīt arī citiem,” aicina UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Izvēloties sev saistošāko līdzdalības formu, UNESCO nedēļas laikā ikviens interesents aicināts iesaistīties, piemēram, iepazīstoties ar Latvijas ēdiena gatavošanas tradīcijām; pētot kopīgās un atšķirīgās iezīmes dažādos reģionos; dodoties ciemos pie recepšu zinātājiem, dokumentēt un aprakstīt senas un ne tik senas receptes; apmeklējot muzejus, bibliotēkas, pētīt senās receptes, mēģināt tās pagatavot, kā arī aprakstīt pagatavošanas procesu. Tāpat starptautiskās izglītības akcijas “Pasaules lielākā mācību stunda” ietvaros UNESCO nedēļas laikā ir iespējams analizēt, cik ilgtspējīgs un veselīgs ir tradicionālais ēdiens šodien. 

UNESCO nedēļas 2017 laikā apkopoto informāciju (tostarp gatavošanas tradīciju aprakstus, unikālas, tradicionālas receptes, to pagatavošanas procesu, fotoreportāžas) ikviens aicināts publicēt savā vai pārstāvētās organizācijas vai iestādes Facebook lapā vai blogā, pievienojot mirkļbirku #unesconedela2017 vai savas iestādes mājaslapā (nosūtot saiti uz materiālu e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ). Savukārt izglītības iestādes aicinātas iesaistīties Pasaules lielākajā mācību stundā un aizpildīt darba lapas, analizējot tradicionālos ēdienus (plašāk: www.skolas.unesco.lv).

UNESCO nedēļa Latvijā ik gadu norisinās kopš 2011. gada. Tā ir platforma dažādu institūciju un nozaru sadarbībai, starptautiskas un nacionālas pieredzes, viedokļu un ideju apmaiņai, kā arī jaunu iniciatīvu īstenošanai, iedvesmojoties no UNESCO izceltajām vērtībām gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā.

Pārpublicēts materiāls no UNESCO.LV

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates